Sztuczny zwieracz u kobiet?

Temat zawiera 7 odpowiedzi, i ma 4 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Halina Zielinska 2 lat, 9 miesięcy temu.

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #3159

  Mam 48 lat i jestem po 3 porodach, po narodzinach najmłodszej córki przy podnoszeniu cięższych rzeczy zaczęłam mimowolnie popuszczać mocz, z czasem było coraz gorzej, po kilku latach od pierwszych objawów lekarz zaproponował mi założenie taśmy, niestety nie było rezultatu, po 2 latach po zabiegu przeszłam drugi i kolejna taśma, przez jakiś czas było lepiej ale od 6 miesięcy znowu zmagam się z ciężkim nietrzymaniem moczu. Czy jest dla mnie jakaś nadzieja? Jak można mi jeszcze pomóc? Podobno u mężczyzn wczepia się sztuczny zwieracz i jest to bardzo skuteczna metoda, czy jest jakiś odpowiednik dla kobiet? Gdzie mam się zgłosić? POMÓŻCIE!

  #3161

  ktarasiewicz
  Członek

  Skąd jesteś? Najlepiej spytać lekarza.

  #3162

  Ekspert
  Członek

  Implantacja sztucznego zwieracza cewki moczowej jest przeprowadzana zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. W Europie liderem implantacji sztucznego zwieracza cewki moczowej jest Francja, gdzie wykonuje się ponad 300 procedur rocznie. W Polsce zabieg ten nie jest jeszcze tak bardzo popularny, ponieważ w większości przypadków wystarczą taśmy – stąd też ilość ośrodków wykonujących zabiegi jest niewielka. Obecnie wszczepienie sztucznego zwieracza przeprowadzają odziały urologiczne w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

  #3165

  ktarasiewicz
  Członek

  Podobno w Warszawie

  #3167

  Z Częstochowy, więc bliżej mi będzie do Krakowa, dziękuję za odpowiedzi 😊 Czy ktoś wie jak długo czeka się na taka operację?

  #3169

  Czemkor
  Członek

  To pewnie zależy gdzie, ja miałem taki zabieg w Gorzowie, to około miesiąca czekałem, ale może u kobiet jest inaczej

  #3171

  ktarasiewicz
  Członek

  Kolejka jest dość długa w Krakowie, 4 miesiące około…chyba nie da rady szybciej

  #3173

  Najważniejsze, że jest jakieś światełko w tunelu…

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.